top of page

Market Research Group

Public·9 members
Esteban Hernandez
Esteban Hernandez

Download CRU - The best EDID editor for custom resolutions and refresh rates


Cru.exe indir: Özel çözünürlük oluşturmanın yolu
Monitörünüzün desteklediği çözünürlük ve yenileme hızından memnun değil misiniz? Oyunlarda daha yüksek performans ve akıcılık elde etmek istiyor musunuz? Ya da ekranınızın görüntü kalitesini artırmak istiyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise, cru.exe indirmeniz gereken bir programdır.


Cru.exe nedir?
Cru.exe, Custom Resolution Utility'nin kısaltmasıdır. Bu program, hem AMD/ATI hem de NVIDIA ekran kartları için özel çözünürlükler tanımlamanıza olanak sağlayan bir EDID düzenleyicisidir. EDID, Extended Display Identification Data'nın kısaltmasıdır ve monitörünüzün çözünürlük, yenileme hızı, renk derinliği gibi özelliklerini tanımlayan bir veri setidir. Cru.exe ile bu veri setini değiştirerek monitörünüzün desteklemediği veya sınırladığı özellikleri açabilirsiniz.
cru.exe indir


Download Zip: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Ft.co%2FBXzqBOimiD&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw1d0BF46qSTFKojOVG3JjJyCru.exe'nin özellikleri nelerdir?
 • Cru.exe, kayıt defterinde doğrudan EDID değişiklikleri yaparak .inf dosyalarıyla uğraşmanızı gerektirmez. • Cru.exe, detaylı çözünürlükler, standart çözünürlükler, TV çözünürlükleri, FreeSync aralıkları gibi birçok parametreyi düzenlemenize izin verir. • Cru.exe, HDMI, DVI, DisplayPort gibi farklı bağlantı tiplerine göre EDID ayarlarını otomatik olarak yapabilir veya manuel olarak girebilirsiniz. • Cru.exe, birden fazla monitör kullanıyorsanız her biri için ayrı ayrı EDID profilleri oluşturabilirsiniz. • Cru.exe, EDID değişikliklerini uygulamak için sistemi yeniden başlatmanızı veya ekran kartı sürücülerini yeniden yüklemenizi gerektirmez.Cru.exe'nin avantajları ve dezavantajları nelerdir?
 • Cru.exe'nin en büyük avantajı, monitörünüzün potansiyelini ortaya çıkarmasıdır. Örneğin, monitörünüz aslında 75Hz destekliyorsa ama sadece 60Hz gösteriyorsa, cru.exe ile bunu 75Hz'e çıkarabilirsiniz. Böylece oyunlarda daha akıcı bir deneyim yaşayabilirsiniz. • Cru.exe'nin bir diğer avantajı, monitörünüzün desteklemediği çözünürlükleri kullanabilmenizdir. Örneğin, monitörünüz 1080p çözünürlüğe sahipse ama 4K oyun oynamak istiyorsanız, cru.exe ile 4K çözünürlük tanımlayabilir ve ekran kartınızın ölçeklendirme özelliği sayesinde 4K görüntü elde edebilirsiniz. Böylece oyunlarda daha yüksek detay seviyesi ve görüntü kalitesi elde edebilirsiniz. • Cru.exe'nin bir başka avantajı, monitörünüzün desteklemediği renk derinliğini kullanabilmenizdir. Örneğin, monitörünüz 8 bit renk derinliğine sahipse ama 10 bit renk derinliği istiyorsanız, cru.exe ile 10 bit renk derinliği tanımlayabilir ve ekran kartınızın dithering özelliği sayesinde 10 bit renk elde edebilirsiniz. Böylece oyunlarda daha canlı ve gerçekçi renkler elde edebilirsiniz. • Cru.exe'nin en büyük dezavantajı, monitörünüzün zarar görebilmesi veya bozulması riskidir. Eğer monitörünüzün desteklediğinden daha yüksek bir çözünürlük veya yenileme hızı kullanırsanız, monitörünüz aşırı ısınabilir, görüntü bozulabilir, ekran yanması oluşabilir veya tamamen çalışmaz hale gelebilir. Bu nedenle cru.exe'yi kullanırken dikkatli olmalı ve monitörünüzün özelliklerini iyi bilmelisiniz. • Cru.exe'nin bir diğer dezavantajı, EDID değişikliklerinin her zaman işe yaramaması veya istenilen sonucu vermemesidir. Eğer monitörünüz veya ekran kartınız EDID değişikliklerini kabul etmezse veya uyumlu olmazsa, cru.exe ile tanımladığınız özel çözünürlükler çalışmayabilir veya beklediğiniz gibi görüntü vermeyebilir. Bu nedenle cru.exe'yi kullanırken deneme yanılma yöntemiyle en uygun ayarları bulmalısınız.Cru.exe nasıl kullanılır?
Cru.exe'yi kullanmak için öncelikle programı indirmeniz, kurmanız ve ayarlamanız gerekmektedir. Bu işlemleri adım adım anlatacağız.


Cru.exe'yi nereden indirebilirsiniz?
Cru.exe'yi resmi sitesi olan adresinden indirebilirsiniz. Bu sitede programın en güncel sürümü olan CRU-1.5.1.zip dosyasını bulabilirsiniz. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra bir klasöre çıkartın.


Cru.exe'yi nasıl kurabilirsiniz?
Cru.exe'yi kurmak için herhangi bir kurulum dosyasına ihtiyacınız yoktur. Programın çalışması için gerekli olan tüm dosyalar zipli dosyanın içindedir. Sadece cru.exe dosyasını çalıştırmanız yeterlidir.


Cru.exe'yi nasıl ayarlayabilirsiniz?
Cru.exe'yi çalıştırdığınızda karşınıza aşa ğızda monitörlerinizi gösteren bir pencere çıkacaktır. Burada özel çözünürlük tanımlamak istediğiniz monitörü seçin. Eğer birden fazla monitör kullanıyorsanız, her biri için ayrı ayrı ayar yapmanız gerekecektir.


Monitörünüzü seçtikten sonra, Detaylı çözünürlükler sekmesine tıklayın. Burada monitörünüzün varsayılan olarak desteklediği çözünürlükleri görebilirsiniz. Bunlardan birini seçip Düzenle butonuna tıklayarak değiştirebilir veya Ekle butonuna tıklayarak yeni bir çözünürlük ekleyebilirsiniz.


Yeni bir çözünürlük eklemek için, Ekle butonuna tıkladığınızda karşınıza bir pencere çıkacaktır. Burada istediğiniz çözünürlük, yenileme hızı, renk derinliği, zamanlama gibi parametreleri girebilirsiniz. Eğer bu parametreler hakkında bilginiz yoksa veya emin değilseniz, Otomatik seçeneğini işaretleyerek programın bunları sizin için belirlemesini sağlayabilirsiniz.


cru.exe indir windows 10


cru.exe indir ücretsiz


cru.exe indir 64 bit


cru.exe indir gezginler


cru.exe indir son sürüm


cru.exe indir türkçe


cru.exe indir nasıl yapılır


cru.exe indir mega


cru.exe indir mediafire


cru.exe indir google drive


cru.exe indir custom resolution utility


cru.exe indir monitor resolution


cru.exe indir edid editor


cru.exe indir hdmi support


cru.exe indir pixel clock patcher


cru.exe indir refresh rate


cru.exe indir crt monitor


cru.exe indir lcd monitor


cru.exe indir hdtv


cru.exe indir freesync range


cru.exe indir g-sync compatible


cru.exe indir amd gpu


cru.exe indir nvidia gpu


cru.exe indir intel gpu


cru.exe indir laptop display


cru.exe indir 4k resolution


cru.exe indir 144hz resolution


cru.exe indir 240hz resolution


cru.exe indir hdmi 2.0 data block


cru.exe indir displayid extension block


cru.exe indir detailed resolutions


cru.exe indir standard resolutions


cru.exe indir scaled resolutions


cru.exe indir timing options


cru.exe indir manual timing parameters


cru.exe indir automatic timing parameters


cru.exe indir lcd standard timing parameters


cru.exe indir lcd native timing parameters


cru.exe indir lcd reduced timing parameters


cru.exe indir crt standard timing parameters


cru.exe indir old standard timing parameters (gtf)


cru.exe indir export edid override installer (exe file)


cru.exe indir import edid override installer (exe file)


cru.exe indir reset edid override installer (exe file)


cru.exe indir download link (techspot)


cru.exe indir download link (github)


cru.exe indir download link (chip.de)


cru.exe indir yorumlar (reviews)


cru.exe indir sorunlar (problems)


cru.exe indir çözümler (solutions)


Girdiğiniz parametrelerin uygun olduğundan emin olduktan sonra, Tamam butonuna tıklayarak yeni çözünürlüğünüzü kaydedin. Bunu yaptığınızda, yeni çözünürlüğünüz Detaylı çözünürlükler sekmesinde görünecektir. Aynı şekilde istediğiniz kadar yeni çözünürlük ekleyebilirsiniz.


Tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra, Tamam butonuna tıklayarak ana pencereyi kapatın. Bu aşamada program size sistemi yeniden başlatmanız gerektiğini söyleyecektir. Bunu yapmak için Sistemi yeniden başlat butonuna tıklayın veya daha sonra kendiniz yapın.


Sistemi yeniden başlattığınızda, yeni tanımladığınız özel çözünürlükleri ekran kartınızın kontrol panelinden veya Windows'un ayarlar menüsünden seçebilirsiniz. Artık monitörünüzde istediğiniz çözünürlük ve yenileme hızını kullanabilirsiniz.


Cru.exe ile özel çözünürlük oluşturma örnekleri
Cru.exe ile neler yapabileceğinizi göstermek için bazı yaygın örnekleri sizin için hazırladık. Bu örnekleri kendiniz de deneyebilir veya kendi ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.


Laptop ekranında yüksek yenileme hızı elde etmek
Eğer laptopunuzun ekranı 60Hz ile sınırlıysa ama oyunlarda daha yüksek yenileme hızı istiyorsanız, cru.exe ile bunu artırabilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin:


 • Cru.exe'yi çalıştırın ve laptopunuzun ekranını seçin. • Detaylı çözünürlükler sekmesine tıklayın ve mevcut çözünürlüklerden birini seçip Düzenle butonuna tıklayın. • Açılan pencerede, Yenileme hızı (Hz) kutusuna istediğiniz değeri girin. Örneğin, 75Hz veya 90Hz gibi. E ğer bu değeri çok yüksek girerseniz, ekranınız çalışmayabilir veya görüntü bozulabilir. Bu nedenle küçük artışlarla deneyin. • Tamam butonuna tıklayarak değişikliğinizi kaydedin ve Tamam butonuna tekrar tıklayarak ana pencereyi kapatın. • Sistemi yeniden başlatın ve yeni yenileme hızınızı kontrol edin.Bu şekilde laptopunuzun ekranında daha yüksek yenileme hızı elde edebilirsiniz. Bu, oyunlarda daha akıcı bir deneyim sağlayacaktır.


HDMI ile 4K@60Hz desteklemeyen monitörde 4K@60Hz elde etmek
Eğer monitörünüz HDMI bağlantısı ile 4K çözünürlükte sadece 30Hz destekliyorsa ama 60Hz istiyorsanız, cru.exe ile bunu sağlayabilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin:


 • Cru.exe'yi çalıştırın ve monitörünüzü seçin. • Detaylı çözünürlükler sekmesine tıklayın ve Ekle butonuna tıklayın.Açılan pencerede, <


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page